Blog

Polyester Sapan Nedir?

Polyester Sapan Nedir?

Hemen hemen her alanda yükleri taşımaya ve kaldırmaya yarayan polyester sapanlar, ağır sanayiden limanlara kadar en çok tercih edilen ürünlerdir. Polyester maddesi güvenli bir taşıma işleminin gerçekleşmesi açısından oldukça önemlidir. Polyester hammaddesi ile üretilen sapanlar, dayanıklılığı sebebi ile çok tercih edilir. Yük taşımacılığının kolaylaştırıcı ürünü olan polyester sapan oldukça dirençli ve sağlam yapılıdır.
Yıkanabilir polyester sapanlar vinçlere bağlanarak kullanılır. Ürün içeriğinde kullanılan hammadde sağlam ve dirençli olmasını sağlar. Sapanlar, üreticiler tarafından yük taşıma kapasitesine göre uluslararası renk kodlarına uygun bir biçimde üretilir. Siz de polyester sapan çeşitleri içinden ihtiyacınız olan ürünü belirleyerek, detaylı bilgiler edinebilirsiniz.

 

Polyester Sapanın Özellikleri Nelerdir?

Birçok sektörde sağlamlığı ve güvenilir olması nedeni ile çok fazla tercih edilen polyester sapanların birbirinden farklı özellikleri bulunuyor. Polyester sapanların özelliklerini inceleyelim.
  • Polyester sapan, kullanım şekline göre farklı kaldırma kapasitelerine sahiptir. Emniyet katsayıları 7.1, Polyester halat standartları ise EN1492-1 ve EN1492-2 olarak belirlenmiştir.
  • Polyester sapanlar Maksimum yük altında en fazla %7 esner.
  • Nem tutma kapasiteleri düşük olmasına karşılık hafif yapılıdırlar.
  • Kimyasallara ve asitlere karşı yüksek bir direnç gösterirler.
  • Vinçlere bağlanarak kullanılan polyester sapanlar ağır yükleri kolaylıkla kaldırabilir.
  • Polyester sapanların güçlü yapıları sayesinde taşıma kapasiteleri de çok yüksektir.
  • Taşınan yüke göre farklı kapasiteleri olan polyester halatların fiyatları da çeşitlilik gösterir.
Her yüke ayrı polyester sapan çeşidi bulunduğu için yükünüze uygun bir ürün seçmeniz gerekir. Sapanlara düğüm atılmaması gerekir. Her kullanımdan önce uzmanlar tarafından sağlamlığı kontrol edilmelidir. Herhangi bir hasarı olan sapanların kullanılması sakıncalıdır. Kimyasallara ve asitlere karşı yüksek direnç gösterse de bazı kimyasallarla etkileşim içinde olduğunda çeşitli reaksiyonlar gösterebilir. Kırılma ve bükülmelere karşı dirençli olan, sağlamlığı ve güvenilirliği ile ağır yük taşıma sırasında tercih edilen bu ürünler farklı fiyatlara sahiptir. Dilerseniz, ihtiyacınız olan bez sapan hakkında araştırma yapabilir ve çalışmalarınız için en uygun olan polyester sapanı belirleyip, hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Halatsan Polyester Sapan ürünlerimiz hakkında bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button