Blog

Sapanlarda Koruma Kılıfı Kullanımı

Polyester sapanları kullanırken keskin yüzeylerde kullanımdan kesinlikle kaçınmak gerekir. Bu hem güvenlik hem de sapanın uzun ömürlü olması açısından önemlidir. Sapan koruma kılıfı kullanım durumuna göre sapanlarınızda farklı biçimlerde uygulanabilir. Koruma kılıfının sapanınızın tam genişliğine sahip olmasına dikkat edilmelidir. Polyester sapanların keskin köşe ve kenarlardan korunması için çeşitli koruyucu kılıflar kullanılmalıdır.

Sapan Koruma Kılıfı Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Koruma kılıfları sapanın her iki tarafını da kaplar. Sapan üzerinde de taşınabilen kılıf ihtiyaç duyulan her yere götürülebilir. Koruma kılıfları farklı uzunlukta ve sapan kumaşından üretilebilir. Koruma ürünleri sapanınızı iş ile ilgili hasarlardan korurken, kaldırılan yükleri de sapanın verebileceği zararlardan koruyabilir. Bu avantajı ile sizin tasarruf etmenizi sağlar. Sapan koruma kılıfları kalın malzeme olduğundan dolayı esnekliği kısıtlıdır. Kesilmelere karşı dayanıklı ve koruma dereceli olan koruma kılıfları doğru kullanıldığında sapan arızalarını azaltır.

Her sapan kullanımına başlanmadan önce operatör tarafından mutlaka kontrol edilmelidir. Ayrıca yetkili ve tecrübeli personelin periyodik aralıklarla sapan kontrollerini yapması gerekir. Sapanların hasarlarını önlemek ve sapan ömrünü uzatmak için koruyucu kılıflar kullanılmalıdır. Bu sapan koruma kılıfı gözlü sapanlar, sonsuz sapanlar ya da yük bağlama bantları için ideal koruma sağlayıcılardır.

Halatsan sapan koruma kılıfı ürünlerimiz hakkında bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button