Blog

Tek Kullanımlık Sapan Nedir

Tek Kullanımlık Sapan Nedir?

Tek kullanımlık sapanlar kısa süreli kullanımlarda tercih edilen polyester sapan çeşitlerindendir. Ekonomik olması sebebi ile geniş kullanım alanlarına sahip olan tek kullanımlık sapan, üretim maliyetlerinizi düşürmenize destek sağlar. Yükünüze zarar vermeden her türlü bağlanabilen, yük formuna uyum sağlayabilen güvenle kullanabileceğiniz sapanlar endüstride çok tercih edilir. Tek kullanımlık sapanlar ihtiyaçlarınıza uygun tonajda, uzunlukta ve bant genişliğinde üretilebilir.

Tek Kullanımlık Sapanların Özellikleri Nelerdir?

Tek kullanımlık sapan çeşitleri güvenli çalışma yük limitlerine göre üretilir. Güvenli çalışma yük limiti, standartlara uygun olacak şekilde çalışma kapasiteleri olarak açıklanabilir. Tek kullanımlık sapanlar 7:1 emniyet katsayılı olarak üretilir. Bu da sapanın kopması için gerekli minimum kuvvetin, güvenli çalışma yükünden yedi kat daha büyük olması anlamına gelir. Tüm ürünler Avrupa standartları gerekliliklerine uygun olacak şekilde düzenli olarak kalite kontrolden geçer. Sapanların güvenli çalışma yükü; kaldırma şekline, kullanılan sapan sayısına göre değişir. Tek kullanımlık sapan çeşitlerinden sonsuz tek kullanımlık sapanlar, en çok tercih edilen bez sapan alternatiflerindendir.

Çember Tek Kullanımlık Sapan Nedir?

Tamamen polyester elyaftan yüksek mukavemetli olarak üretilen sonsuz tek kullanımlık sapanlar, çok çeşitli kaldırma uygulamaları sunar. Dikey kaldırma, boğdurma ve sepet bağlantı şeklinde uygulamalarda en güvenilir ekipmandır. Hafif ve yüklerinize zarar vermeyen bu ürünler, kolay kullanımı ve düşük iş gücü ile yoğun çalışmalarda oldukça önemli bir yardımcı elemandır. Çember tek kullanımlık sapan sahip oldukları özellikler ile birçok sektörde en çok kullanılan ekipmanlardan biridir. Sonsuz tek kullanımlık sapanlar hangi özelliklere sahiptir? İnceleyelim.

  • Sonsuz tek kullanımlık sapanlar geri dönüşümü olmayan ürünlerdir. İhracata yönelik yüklemelerde en uygun kaldırma ve taşıma ekipmanıdır.
  • Tek seferlik kullanım amaçlı üretildiği için satın alma ve stoklama maliyetleri de oldukça düşüktür.
  • Sonsuz tek kullanımlık sapanlarda takoz kullanımına gerek yoktur. Ambalajlama ve etkin kullanım alanı kolaylığı oldukça yüksektir.
  • İş gücünde daha az enerji sarf edilmesine neden olacağı için zaman tasarrufu sağlar, iş riskini de düşürür.
  • İhtiyaçlara göre çeşitli ölçülerde üretilebilir.

Halatsan Tek Kullanımlık Sapan, ürünlerimiz hakkında bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button