Blog

Özel Kullanımlar için Polyester Sapan Üretimi

Polipropilen ve poliyamid liflerinin eritilmesiyle şekil verilip oluşturulan polyester sapanlar yüksek basınç ile sıkıştırılarak üretilir. Yapay elyaf malzemesi olan polyester liflerin %100 oranında polyester yapıda olması sapan direncini yüksek ölçüde artırır. Özel kullanım alanlarına göre üretilen polyester sapanlar isteğe bağlı olarak farklı alanlarda kullanılır. Özel olarak üretilen polyester sapanların; genişliği, uzunluğu, direnci, dayanma gücü, kısaltma ayarı ve tokalama sistemi yapılabilir.

Kaldırma ve Taşımadaki En Büyük Yardımcınız Özel Polyester Sapanların Üretimi

Polyester maddesi hem kimyasal darbelere hem de fiziksel darbelere karşı oldukça büyük dirence sahiptir. Bundan dolayı özel polyester sapanlar ağır yük taşımacılığında da önemli bir yere sahiptir. Yapımında kullanılan liflerin polyester ipliklerden oluşması ve ayrıca sıkı bir biçimde örülerek sıkıştırılması sapanın sağlamlığını gösteren başka bir özelliğidir. Sıkı bir biçimde örülmesi ve sıkılaştırılması bu direncin sapanın her noktasında eşit olmasını sağlar. Çok fazla ağır yüklerin altında az miktarda esneklik sağlaması da yapısının sağlam olduğunun bir göstergesidir. Kişilerin ve firmaların isteğine göre üretimi sağlanan sapanlar için kaldırma noktaları merkez ağırlık noktasının üzerine mutlaka dik bulundurulmalıdır.

Özel Üretim Polyester Sapan Kullanım Alanları Nelerdir?

Polyester sapanların kullanımı daha hassas ekipmanların taşınması ve daha nazik kullanım gerektiren işleri tamamlamak için ideal bir seçimdir. Bu sapan türleri naylon sapanlar kadar esneme yapmaz. Ürünün özelliğinden dolayı daha az esneklik gösterir. Dirençli bir yük dayanıklılığına sahiptir. İletken yapıları olmadığından su emmeye karşı dirençlidir. Polyesterin esnekliği ayrıca askının daha büyük bir yüzey alanını kaplamasına ve daha güvenli bir tutuş elde etmesine olanak tanır. Naylondan farklı olarak polyester sapanlar ağartıcılara ve asitlere maruz kalacak işlerde kullanılabilir. Ancak polyester sapanlar alkaliler gibi kostik kimyasalların çevresinde kullanılamaz.

Özel Üretim Polyester Sapanların Kullanım Alanları:

  • Ağır Sanayi
  • Demir Çelik Sektörü
  • Kara taşımacılığı,
  • Deniz Taşımacılığı,
  • Savunma Sanayisi,
  • Kaldırma ve Bağlama Halatlar,
  • Yüksek tonajlı ve emniyetli alanlar.

Halatsan özel üretim polyester sapan ürünlerimiz hakkında bilgi almak için satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş


Call Now Button